Oskava 2020

11. – 14. června 2020 se v obci Oskava uskutečnilo komorní setkání úzkého rozchodu. Délka moduliště byla kolem čtyřiceti metrů.

Layout byl navržen tak, aby vznikla zelená zakrajinovaná kochací část a část druhá, s moduly novými, či testovanými.

Novinkou v provozu byly takzvané podmíráky. Tedy moduly lesních, průmyslových, řepných a podobných neveřejných drážek. Šířka podmíráků je pouhých 200mm a nejmenší poloměr činí 300mm.

Jsou to ideální modulky na domácí ježdění, ale i na setkáních najdou své uplatnění. Rozhraní je samozřejmě plně kompatibilní s normálním TTe rozhraním.

Příležitost navštívit naše setkání si nenechalo ujít pár kamarádů. A někteří nepřijeli s prázdnou. Mohly tak vzniknout následující snímky.

Toto malé setkání bylo vyhlášeno jako provozně – stavebně – testovací. Otestovali jsme tedy první fleximodul s možností měnit úhel oblouku v rozmezí 0 – 30 stupňů, novu konstrukci LN Boxu integrovanou do držáku Freda a upravený generátor modelového času. Všechny testy proběhly s pozitivním výsledkem.

Jízdy probíhaly podle grafikonu. Ve večerních hodinách však zbýval i prostor pro méně seriózní zábavičky včetně mixováním měřítek.

A tak mohla tato úctyhodně dlouhá souprava bez potíží projet celý layout.

Běžný provoz byl ovšem neméně zajímavý.

Video ze setkání si můžete prohlédnout zde:

A fotogalerii zde:

You may also like...